Co jsou nekonečné regály a proč je potřebujete i vy

nekonecne-regalyProfesionální nekonečné regály můžete rozšiřovat podle potřeby do libovolných délek. Můžete tak pohotově upravovat velikost skladu podle aktuální situace. 

Pokud dlouhodobě řešíte problém s průběžně se rozšiřujícími skladovými zásobami, pro které vám dochází místo na jejich uložení, popřemýšlejte nad pořízením tzv. nekonečných regálů. Jedná se o speciální typ regálů, které je možné rozšiřovat do libovolných délek. Díky nim máte jedinečnou možnost pružně reagovat na potřebu zvětšení či zmenšení skladovacího prostoru a velikost regálového systému přizpůsobit aktuální situaci.

Nekonečné regály – základní a přídavné

Pod pojmem nekonečné regály se označují takové regálové systémy, které umožňují vzájemné propojování, a tedy i rozšiřování do libovolných délek. Jejich nedílnou součástí je vždy jeden základní nekonečný regál se 4 nohami, na který se následně připevňují regály přídavné s 2 svislými stojinami. Jak základní, tak přídavné regály jsou zkonstruované z pevného lakovaného rámu, který je vyrobený jako jeden díl z perforovaného válcovaného profilu. Pokud byste například chtěli ve svém skladu postavit 5 regálů za sebou, pořiďte si 1 základní a 4 přídavné.

S nekonečnými regály ušetříte

Hlavní předností nekonečných skladových regálů je jejich flexibilita a možnost průběžného rozšiřování podle aktuálních potřeb. Další nespornou výhodou je výrazná finanční úspora. Přídavné typy regálů jsou totiž podstatně levnější než ty základní, protože se při jejich výrobě vzhledem k absenci 2 noh spotřebuje méně kovového materiálu. Je zbytečné do skladu pořizovat větší počet samostatných regálů, které zabírají více místa a jejich pořizovací cena je vyšší.

Počet polic a jejich výšku si snadno upravíte

V naší nabídce naleznete různé typy nekonečných regálů, které se liší svými rozměry, počtem polic i nosností. Ve všech případech však můžete počet polic i jejich výšku libovolně upravovat. Pro skladování rozměrnějších předmětů můžete například některé z polic zcela vyjmout či posunout směrem nahoru i dolů. Pokud naopak potřebujete uskladnit větší množství malých předmětů, můžete si samostatně pořídit police k regálům navíc. Docházející místo tak nemusíte hned řešit nákupem celého regálu, často stačí dokoupit do regálu další police, ať už z MDF desek, nebo dřevotřísky.

Celokovový nekonečný regál se hodí do vlhkých prostorů

Nekonečné profesionální regály jsou obvykle zkonstruované z ocelového rámu a vybavené dřevěnými policemi. I když jsou chráněné lakem, z dlouhodobého hlediska nejsou vhodné pro umístění do vlhkých prostorů. Pro takové případy je nejlepším řešením pořízení odolného celokovového nekonečného regálu, který se hodí nejen do vlhkých skladů, ale také do nevytápěných garáží nebo sklepů. Celokovové regály mají police vyrobené z kovu. Dají se snadno vyjmout a omýt i bez demontáže celého regálu. Proto jsou vhodné i do míst, ve kterých se skladují tekutiny či chemikálie, které by v případě rozlití mohly dřevěné police poškodit.

Až budete řešit, jak vybrat regály do skladu, popřemýšlejte nad možností pořízení nekonečného typu. Okamžitě budete schopni reagovat na potřebu rychlého rozšíření prostorů a díky levným přídavným regálům také ušetříte


Zdroj fotografie: Unsplash.com

Nejnovější články