Co vám přinesou regálové systémy a jaké jsou jejich výhody

Regálové systémyRegálové systémy se hodí do skladů, knihoven i drobných obchodů – jsou stabilní a praktické.

Potřebujete zaplnit velkou plochu skladu nebo archivu, ale klasické policové regály na to nestačí? V tom případě jsou nejideálnějším řešením regálové systémy, ve kterých účinně uskladníte zboží. Své uplatnění si našly především v průmyslu, bankovním sektoru a velkoskladech. Čím dál více si je pořizují také drobní podnikatelé, knihovny a veřejná správa. Přečtěte si, jaké jsou výhody regálových systémů a jaký užitek vám mohou přinést.

Co jsou to regálové systémy?

Interiéry, jako jsou kanceláře, menší archivy nebo prodejny a sklady, kladou na skladování a regály jiné nároky než velké firemní sklady. Stále je potřeba přehledně a jednoduše uskladnit velké množství věcí, už ale není zapotřebí několikapodlažních regálových sestav. V tu chvíli přichází řada na regálové systémy. Jedná se v podstatě o několik jednotlivých regálů, uzpůsobených tak, aby tvořily dlouhé a soustavné regálové řady. Volba velikosti regálových systémů záleží na velikosti konkrétní manipulační jednotky, se kterou se budete mezi řadami pohybovat, a také na materiálu, který v nich bude skladovaný. Jiné rozměry budou mít regálové systémy v menší knihovně a jiné například ve skladu opravny aut. Abyste se však mohli v prostoru mezi regály snadno pohybovat, je nutné vytvořit mezi jednotlivými řadami manipulační uličku.

Výhody lehkého regálového systému

Lehké regálové systémy jsou nejčastěji užívaným regálovým systémem. Své využití najdou v kancelářích, skladech, ale také garážích a v prodejnách. Regály jsou v tomto případě konstruovány jako samostatně stojící bloky, jejich šířka je variabilní a nosnost police při rovnoměrném zatížení se pohybuje od 70 kg do 300 kg. Jsou charakteristické svou nízkou váhou a jednoduchým způsobem skládání. Jejich montáž, demontáž a přidávání i odebírání polic se totiž obejde bez šroubování. Snadné je také jejich rozšiřování, kdy stačí dokoupit další díl a smontováním stojin tento díl propojit se stávajícím dílem. Celý proces zabere jen pár minut a regálová řada je připravena k použití. Ačkoli samostatné regály běžně není potřeba uchycovat, u regálových systémů je k dosažení stability potřeba umístění na pevnou podlahu a následné ukotvení nosných sloupků, což zabrání převrácení celé řady.

Jak vybrat regálový systém?

Při výběru regálového systému zohledněte nejen kvalitu materiálu, stabilitu a požadované rozměry, ale také charakter vámi uskladňovaného materiálu – tedy jeho typ a velikost. Velkou roli hraje také prostor, ve kterém bude regálový systém umístěn, každý má totiž svá specifika. V neposlední řadě se také zaměřte na mobilnost regálů, systém případného rozšiřování a možnost přidání dalších polic.


Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Nejnovější články

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení