Jak uspořádat garáž a jak přitom využít regály

Jak-usporadat-garazV garáži je nutné vytvořit si systém ukládání nářadí a předmětů, které ne vždy září čistotou. Ideálním pomocníkem jsou regály nenáročné na údržbu.

Máte pocit, že se z vaší garáže pomalu stává nepřehledné skladiště, ve kterém jen těžko najdete to, co zrovna potřebujete? Pak je nejvyšší čas pustit se do úklidu a dát uskladněným věcem nový řád. Rozdělte si skladovací prostory do několika úložných zón a pořiďte si regály do garáže, které vám uspořádání všech věcí usnadní.

Skladovací prostory garáže rozdělte do několika zón

Pokud garáž využíváte kromě parkování auta i k uložení sezónních pomůcek, nářadí, zahradnického náčiní a jiných věcí, rozdělte prostory ke skladování do několika zón. Vždy tak budete vědět, v jaké části garáže daný předmět najdete. Za tímto účelem využijte různé typy regálů, například oblíbený lakovaný 5policový regál s nosností až 875 kg a šířkou pouhých 40 cm, které se vejdou i do menších garáží a koutů místností.

Než se pustíte do zaplňování jednotlivých polic, udělejte si jednoduchý náčrtek s rozdělením zón a zakreslením velikostí skladovaných předmětů. Ihned budete vědět, kolik prostoru vám ukládané věci zaberou. Možná zjistíte, že si vystačíte s regálem s menším počtem polic, ale s větší šířkou. V takovém případě pro vás bude vhodný 5policový regál o šířce 90 cm. Zvláštní prostor vyhraďte pomůckám na grilování, hračkám, nářadí i zahradnickému náčiní. Těžké a často používané předměty uskladňujte v nižších částech regálů, aby se vám s nimi snadno manipulovalo a vždy jste je měli na dosah ruky.

Zamyslete se, jestli všechny věci patří do garáže

Do garáže v průběhu roku často uskladňujeme ve spěchu spoustu věcí, které tam ve skutečnosti vůbec nepatří. Některé by mohly být uskladněny i v jiných prostorách domácnosti a ušetřily by v garáži hodně prostoru. Proč skladovat v garáži potraviny, drogerii, dokumenty a šanony, suvenýry z cest nebo třeba kancelářské potřeby? Pořiďte si prostorné regály do domácnosti a umístěte je do spíže, pracovny, komory a dalších prostorů, možností využití regálů do domácnosti je nespočet. Během chvilky budete mít doma spoustu místa pro skladování, které využijete k přehlednému a systematickému uložení věcí.

Samostatnou kategorii tvoří regály do sklepa, které jsou prostorné, snesou velké zatížení a často odolávají i vlhkosti. Právě do sklepa můžete přesunout spoustu předmětů a pomůcek, pro které už v garáži nezbylo místo.

Pracovní stůl s regálem využijte pro práci i skladování

Pokud v garáži potřebujete kromě skladovacího prostoru vytvořit i místo pro práci, popřemýšlejte nad možností pořízení pracovního stolu s regálem. Takzvané půlregály mají ve spodní části umístěnou polici pro uložení libovolných (i rozměrnějších) věcí a nářadí, horní police pak slouží jako pracovní deska. Pracovní stůl s regálem je vyrobený z pevného rámu z nerezové oceli a vyniká nosností až 175 kg. Police je zhotovena z pevné MDF desky, na které můžete bez obav pracovat i s ručním nářadím a jinými dílenskými pomůckami.

Zapomeňte na skladování v krabicích nebo volné pokládání předmětů na podlahu či nestabilní police. Instalací dostatečného množství regálů do garáže vytvoříte spoustu místa, které umožní přehledné, bezpečné a rychlé zorganizování ukládaných předmětů.


Zdroj fotografie: Unsplash.com

Nejnovější články

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení