Potřebujete skladovat zboží s větší hmotností nebo objemem? Zkuste regály s vysokou nosností

regaly-s-vysokou-nosnostiZařizujete si sklad? Zvláště pokud potřebujete uskladnit velké množství těžkého a objemného zboží, je pro vás při výběru regálů klíčovým měřítkem nosnost.

Ať už podnikáte v oboru skladování, prodeje nebo distribuce zboží, potřebujete nejen vlastnit dostatečně velké prostory, ale také co nejefektivněji a nejpřehledněji uskladnit zboží a naplno tak využít potenciál prostoru. V tu chvíli přichází na řadu instalace regálů, díky kterým lze kapacitu skladu dokonce velmi výrazně rozšířit. A to i v případě, že potřebujete uskladnit zboží s větší hmotností či objemem. Tehdy jsou nejideálnějším řešením regály s vysokou nosností. Jak si ale tyto regály do skladu správně vybrat a jaké jsou jejich výhody?

Dostatečná nosnost je klíčová

Nejdůležitějším kritériem při výběru je nosnost. Nejprve si tedy ujasněte, co budete na skladové regály ukládat a jaká bude celková hmotnost zboží. Na trhu se vyskytují regály s celkovou nosností polic při rovnoměrném zatížení od 70 až do 300 kilogramů na jednu polici. Vás samozřejmě zajímá jak nosnost jednotlivých polic, tak nosnost celková. Dbejte také na dostatečnou rezervu – vždy je lepší mít několik kilogramů „k dobru“, než regál zbytečně přetěžovat. Vyhnete se tak možnému nevratnému poškození a opakovanému nákupu nového regálu.

Berte v potaz správnou velikost

Důležitá je nejen hmotnost zboží, které budete do regálů ukládat, ale také jeho rozměry. Od nich se budou odvíjet rozměry vybraného regálu, což se týká délky i hloubky. Dalším aspektem, který je potřeba brát v potaz, jsou rozměrové dispozice vašeho skladu či obchodu, ve kterém budou regály umístěny.

Nezapomeňte si samozřejmě zachovat dostatečný prostor pro takzvanou manipulační uličku, díky které bude možné mezi regály procházet a manipulovat s uloženým zbožím. Ideální řešení jsou pak ta, která umožňují operativní změny umístění polic. Ty poskytují bezšroubové regály, u kterých můžete police jednoduše umístit do libovolné pozice, případně police odebrat či přidat.

Nekonečné regály

Nespornou výhodou regálů s vysokou nosností je jejich variabilita. Na trhu je seženete v jednokusové variantě, která funguje jako samostatný celek, spojením jednoho a více však vytvoříte takřka nekonečnou řadu. Jedná se o ideální řešení v případě, že teprve začínáte s podnikáním a nejste si jistí, jak moc se bude váš sortiment do budoucna rozšiřovat. Pak není nic jednoduššího, než stávající řadu rozšířit přidáním dalších regálů, které snadno spojíte v jeden celek – regálový systém. Celá montáž zabere jen pár minut, v případě kovových regálů se navíc jedná o bezšroubový proces. K dosažení větší stability však nezapomeňte celou řadu umístit na pevnou podlahu a ukotvit.


Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Nejnovější články

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení