Rudl – kde všude ho využijete a jak ulehčí vaši práci

Rudl-2S pomocí rudlu můžete ve skladech, kancelářích nebo archivech přemístit větší a těžší náklad za použití minimální síly.

Rudl – nenápadný, ale užitečný pomocník, kterého využijete nejen při stěhování, převozu materiálů a stavebních hmot, ale také při transportu jiných potřebných věcí, a to takřka bez námahy. Oceníte ho nejen na zahradě a v menší dílně, ale také ve firemních skladech, kde je potřeba nakládat a převážet příliš velké zboží. Konstrukce rudlu je přitom velmi jednoduchá, odolá ovšem i těžkým břemenům a náročnému terénu. Jak tedy přesně funguje a v čem vám usnadní práci?

Co je to rudl a jak funguje jeho konstrukce?

Rudl, účinný a vcelku běžný pomocník ve skladech, je ruční vozík o dvou kolech, který se využívá pro manipulaci se zbožím baleným nejčastěji v krabicích či bednách. Jednoduchá trubková konstrukce se v horní části větví do dvou rukojetí. V dolní části konstrukce je kolmo upevněná plošina, na kterou se pokládá převážený náklad.

Rudly jsou běžně konstruované ze svařených ocelových trubek, plošina je z ocelového plechu a vše je lakované práškovou metodou. V minulosti byla kola vyráběna z litiny, to se ovšem neosvědčilo. Dnes jsou kola s gumovými obručemi nebo pneumatiková a jsou umístěná v kluzkých ložiscích, která umožňují snadnější manipulaci a lepší jízdní vlastnosti i na nerovném terénu. Konstrukce může být doplněná také o dodatečné úchyty nebo vzpěry, pro manipulaci s většími náklady se používají rudly sklápěcí či skládací.

Celá konstrukce pak funguje na jednoduchém principu kola a páky – těžiště se nachází ve středu kola a plocha pro náklad těsně u něj. Díky tomu lze převážet větší a těžší náklad za použití minimální síly.

Kde a jak vám rudl ulehčí práci

Protože je rudl levný – a tedy i dostupný – a jeho obsluha není na rozdíl od vysokozdvižných vozíků nijak náročná na zácvik, jedná se o velice oblíbený a univerzální manipulační prostředek. Je skladný a nezabere tedy prakticky žádné místo. Využití pro něj najdete v archivech, kancelářích, dílnách, ale také ve skladech. Jednoduše tam, kde potřebujete s vyšší frekvencí převážet velké množství těžšího či objemnějšího nákladu. Krabice či přepravky stačí poskládat na sebe, naložit na rudl a odtlačit na požadované místo. Přesun nákladu je tedy rychlejší, pohodlnější, zabere méně času a především šetří vaše záda. K jeho obsluze je potřeba pouze lidská síla, není tedy závislý na zdroji elektřiny ani zásuvných kabelech. Oceníte ho tedy i při převážení zboží v několikapodlažních regálových systémech.


Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nejnovější články

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení